ГоловнаНовини › Hewlett Packard Enterprise побудує у Фінляндії найпотужніший у світі суперкомп’ютер

Hewlett Packard Enterprise побудує у Фінляндії найпотужніший у світі суперкомп’ютер

Hewlett Packard Enterprise побудує у Фінляндії найпотужніший у світі суперкомп’ютер

HPE законтрактована для створення суперкомп’ютера LUMI, призначеного для підтримки дослідницьких ініціатив десяти європейських країн в галузях охорони здоров’я, штучного інтелекту та прогнозування погоди.
Загальний кошторис проекту, анонсованого 21 жовтня, перевищує 160 млн доларів.
LUMI встановлять у фінському обчислювальному комплексі IT Center for Science (CSC), а доступ до його ресурсів будуть також мати Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Ісландія, Норвегія, Польща, Швеція і Швейцарія.
Система з піковою теоретичною продуктивністю 550 петафлоп (мільйонів мільярдів обчислень в секунду) буде використовувати центральні процесори AMD Epyc і графічні карти лінійки Instinct. В основу її покладено конструкція суперкомп’ютера Cray EX з рідинним охолодженням. Для роботи в мережі LUMI будуть застосовуватися комутатори HPE Slingshot, а зберігання даних забезпечить недавно представлена ​​HPE система Cray ClusterStor E1000, спеціально призначена для суперкомп’ютерів.
Директор цієї ініціативи ЄС Андерс Дам Йенсен (Anders Dam Jensen), заявив, що LUMI «підтримає європейських дослідників в індустрії і публічному секторі, сприятиме кращому розумінню та вирішенню складних проблем, а також перетворенню їх в інноваційні можливості».
Вдень раніше було оголошено про закінчення установки в Лос-Аламоської Національної Лабораторії нового суперкомп’ютера HPE «Chicoma». Він також базується на архітектурі Cray EX і зарезервований під національні програми боротьби з COVID-19.
Ці та інші контракти свідчать, що HPE вже почала отримувати віддачу від торішнього поглинання виробника суперкомп’ютерів Cray, що коштував їй 1,3 млрд дол.
Hewlett Packard Enterprise operated by Sophela
Хочете дізнатися більше, або маєте питання стосовно придбання серверів звертайтесь до наших HPE фахівців: erc_hpe@erc.ua
Поділитися